«… не ездил в, Денеши, вот и молчи!!!»

Мабуть не існує в Україні жодного туриста- скелелаза, який би не знав про село Денеши. Природа створила тут дивовижні скели прямо в лісі та на березі річки Тетерів.  Стало гарною традицією для нас,  приїзжати улітку на канікули на 3-4 дні саме сюда на відпочинок.  В цих краях можна зустріти не тільки мешканців району, а й скалолазів з інших областей України. А на тренування з’їзждаються із сусідньої Білорусії та Росії.

З боку р.Тетерів скелі мають вигляд крутого обриву 25 м заввишки, з іншого боку вони переходять у лісову рівнину, ось тут на рівнині ми ставимо наметовий  табір і відпочиваємо дуже активно. Гранітний скеледром складається із 4-х скелелазних секторів; маршрути досить різноманітні є траси з гладкими дзеркалами, з навислими карнизами та глибокими камінами, на яких буде цікаво випробувати свої сили і досвідченим скелелазам і новачкам.

SlideShow.com.ua — photo sharing, MySpace slideshows, MySpace codes, MySpace widgets

Воду для приготування їжі набираємо в криниці в селі Тригірря, з дровами проблеми, доводиться ходити далеко в ліс, після дощів багато комарів – це рекомендуємо враховувати туристам новачкам.

Вище по річці гребля, яка перегороджує річку і утворює прекрасне водосховище. В теплу пору року тут можна скупатися.

Але мало кому (сподіваюсь ненадовго) відомо що в Денешах збереглися руїни справжнього палацу XIXст. Колись цей палац був у власності одного з найбагатших родів в Україні — цукрових магнатів Терещенків.

Палац побудований за кресленням архітектора П.І.Голандського. Будинки Терещенків можна побачити і в Києві і тим самим уявити, як виглядав палац з середини. Бо до нашого часу від палацу залишилися лише руїни.