Завдання: «Визначення висоти предмета»

1. У сонячну погоду висоту предмета можна визначити за допомогою тіні.            Необхідно взяти предмет, висоту якого ми знаємо і розділити його висоту на довжину тіні від нього (АВ : ВС= а) (мал. 1) . Потім, виміряти довжину тіні від заданого предмету (КІ) (мал. 2)  і помножити на „а“  (КІ х а = ДК). Це і буде висота заданого предмета.

2. Визначення висоти предмета за допомогою рівнобедреного    прямокутного трикутника (мал. 2). Відійти від предмета, тримаючи трикутник у витягнутій руці таким чином, щоб  один із катетів (КД) відповідав висоті даного предмета. Тоді відстань КЕ, яку ми можемо виміряти кроками, і буде дорівнювати висоті предмета (КД).

Завдання: «Визначення відстані до недосяжного предмету»

Це завдання виконується шляхом побудови рівнобедреного прямокутного трикутника.

Для того, щоб визначити відстань від заданої точки В до предмету А, необхідно, рухаючись перпендикулярно лінії АВ, знайти точку С, в якій кут між лінією  на предмет (СА) і лінією ВС буде дорівнювати 45?. Тобто, ми побудували рівнобедрений прямокутний трикутник, де сторона АВ = стороні ВС. Залишилось тільки виміряти кроками відстань ВС, і ми отримаємо відстань від заданої точки В до предмету.

Завдання: «Визначення азимуту на  предмет»

Азимут – це кут, утворений між напрямком на північ і напрямком на предмет. Вимірюється за допомогою компасу градусами від 0 до 360 та відраховується за рухом годинникової стрілки.