Дендропарк «Софіївка» — поема з каменю, води, зелені, архітектурних споруд і скульптур. «Софіївка» є пам’яткою світового садово-паркого мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX століть. Тут налічується понад 2000 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних).Щорічно дендропак відвідують близько 500 тисяч людей.


IMG_20140511_152309

Парк Софіївка був створений власником міста Умані польським магнатом Станіславом Щенсним (Феліксом) Потоцьким як подарунок красуні-дружині, гречанці Софії Вітт-Потоцькій. Автором топографічного й архітектурного проекту і керівником будівництва парку було призначено талановитого польського військового інженера Людвіга Метцеля, а безпосередньо виконали всі роботи в парку народні майстри- умільці Уманщини. Місце для будівництва Софіївки було вибране дуже вдало: невеликий струмок, здавна прозваний Багном (пізніше річка Кам’янка), столітні дуби, яруги і природні джерела кришталево чистої води, нагромадження кам’яних брил .
З 1796 до 1802 року копали ставки, підземну річку, споруджували водоспади й водограї, прокладали алеї, переносили велетенські гранітні брили, створювали з граніту та гіпсу художні прикраси для архітектурних споруд . В парку висаджували дерева місцевих порід і екзотичні рослини, завезені з різних країн світу .
Прикрасили парк мармуровими статуями грецьких богів та богинь, філософів та поетів, виготовленими скульпторами Італії та Франції.
Уманські умільці створили в долині свою невелику Елладу, батьківщину красуні дружини Потоцького. Багато безіменних трударів позбулися біля цього «дива» здоров’я й життя.
Під керівництвом відомого вченого В. Пашкевича в Софіївці значно збагатилась колекція рідкісних екзотичних рослин.


Вартість екскурсії:

  • при групі 48 дітец+3 супроводжуючих 295 грн.
  • при групі 28 дітец+2 супроводжуючих 295 грн.
    У вартість входять: послуги екскурсовода, транспортне обслуговування (комфортні нові автобуси з караоке та DVD) страхування життя від нещасного випадку, дозвіл ДАІ, супроводження ДАІ.