Дендрологічний парк «Олександрія» знаходиться на околиці старовинного міста Біла Церква, поряд з чарівною річкою Рось. Він належить до числа найбільших парків в Україні і займає територію 297 га. Парк було створено понад 200 років тому, родиною великого землевласника графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі.
Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції і на сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX ст. Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники.
Композиційною основою парку є природний лісостеповий ландшафт, утворений дубовим лісом у поєднанні з галявинами, луками та водними об’єктами. Природні пейзажі органічно поєднані з архітектурними спорудами — павільйонами, альтанками, колонадами та містками виконаними в романтичному стилі. Колекція декоративних рослин парку налічує близько 2500 видів, різновидностей та форм рослин. «Олександрія» — зразок ландшафтного парку з елементами романтизму та сентименталізму.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Туристів, які вперше відвідують парк, вражають могутні дерева, що створюють чудові пейзажні композиції, художнє поєднання відкритих та закритих просторів і дальніх перспектив. Розташований на лівому березі річки Рось парк, ніби виростає з води, віддзеркалюючись на поверхні ставків, милується грою світла та тіні.
Пам’ятки архітектури: Головний вхід до парку, побудований в класичному стилі; павільйон — Ротонда; „Руїни»; Колонада «Луна»; Китайській місток; скульптура Меркурія, Діани, Аполлона; джерело «Лев»; Палієва гора — пам’ятний знак Семену Палію, та багато ін.
На території парку знаходиться 11 декоративних ставків, загальною площею 10,5 га.

20131016_113431
Історія парку тісно пов’язана з історією м. Біла Церква. «Олександрію» у різні роки відвідували Катерина II, Г. Потьомкін, Олександр І, Микола І, Г.Р. Державін, О.С. Пушкін, Т.Г. Шевченко, Адам Міцкевич та сотні інших видатних людей минулих століть.
На території дендрологічного парку «Олександрія» в 1962 році засновано музей, в якому експонуються 15 скульптур з білого мармуру, роботи відомих італійських майстрів.
Пішохідна прогулянка по парку надасть Вам незрівнянної насолоди, єднання з природою, її красою та силою.
На території парку працюють пункти громадського харчування. На згадку про парк, Ви зможете придбати сувенірну продукцію.

ДОДАТКОВО:

  • відвідання с. Пархомівна – Покровська церква (мозаїка М.К. Реріха)
  • с. Буки Київської області — ландшафтний парк

ВАРТІСТЬ ЕКСКУРСІЇ:

  • при групі 28+2 — 165 грн.
  • при групі 46+3 — 165 грн.
    У вартість враховані: транспортне обслуговування (комфортабельний автобус), дозвіл ДАІ, послуги екскурсоводів, страхування життя.
    У вартість не враховані: вхідні квитки, харчування.