Cлаветне і важливе для української історії місто Чигирин — козацька столиця часів Хмельницького. Перша згадка про місто пов’язана із наданням місту у 1582 р. Магдебурзького права. З 1648 р. стає першою гетьманською столицею Української держави — тут розміщується резиденція Богдана Хмельницького.


Під час екскурсії ми оглядаємо Замкову гору — пам’ятник історії та садово-паркового мистецтва, залишки Чигиринської фортеці, закладеної в козацькі часи, пам’ятник Б.Хмельницькому та встановлений у 1912 р. кам’яний хрест на честь захисників Чигиринського бастіону.
З 2009 р. працює Чигиринський історико-культурний заповідник у складі якого відтворена гетьманська резиденція ХVІІ ст., та будівлі того часу.

Не менш цікаве село Суботів. У XVII ст. Суботів був родинним гніздом та резиденцією Богдана Хмельницького. Його батько чигиринський підстароста Михайло Хміль одержує ці землі в 1616 р. від польського магната Яна Даниловича і будує свою садибу на горі. Його син Богдан продовжує розбудовувати родове гніздо. У 1653-1654 рр. навпроти гетьманського палацу коштом Богдана Хмельницького була побудована Іллінська церква, яка згодом стала його усипальницею.
Холодний Яр – це великий природній лісовий масив, що знаходиться на високому плато, пересічений ярами, глибокими балками, витоками струмків і річечок в напрямку ріки Тясмин. Навіть в літню спеку повітря тут прохолодне й чисте, через що і дістав Холодний Яр свою назву. Біля Мотронинського Свято-Троїцького монастиря можна побачити вхід до підземних печер, які існують із скіфських часів. Підземні лабіринти пронизують всю територію городища. Саме в Холодному Яру і Мотронинському монастирі в 1768 р. медведівський сотник Максим Залізняк піднімає народ на боротьбу. Звідси розпочинається гайдамацький похід України проти феодалів — повстання, що увійшло в історію під назвою “Коліївщина”.

ДОДАТКОВО
Холодний Яр – не лише історико-культурний, а й природний заповідник. Унікальна пам’ятка Холодного Яру — дуб Максима Залізняка, вік якого перевищує 1000 років. Таких дубів в Європі збереглось не більше десяти.


Вартість туру за особу 355 грн при групі 28+2супроводж.

У вартість враховані: транспортне обслуговування, дозвіл ДАІ, послуги екскурсоводів,страхування

У вартість невраховані: вхідні квитки, харчування