Переяслав- Хмельницький це не місто музеїв це місто–музей, а музей у перекладі з грецької – це храм муз. Завітайте до них вони любо Вас приймуть, але заради усього святого, не порушуйте їхнього спокою, не сполохніть диво.
Коли відвідуєш Переяслав, наче відчиняєш маленьку ковану хвірточку і вузенькою стежкою проходиш у чарівний сад, сад божественних пісень, де просто на землі сидить Григорій Сковорода і про щось дискутує з козаком Мамаєм,неподалік насолоджується запахом квітучої вишні Тарас Шевченко, а Микола Гоголь намагається почути, що шепоче за вікном загадкової хати мудра знахарка.
Історико — етнографічний заповідник «Переяслав» що нині має статус національного об’єднує 24 тематичні музеї, а також 400 пам’яток історії та культури, серед яких побудований у стилі українського барокко на кошти гетьмана Івана Мазепи величний і водночас благодатно затишний Вознесенський собор, де колись зберігалося Пересопницьке Євангеліє, на якому нині присягають на вірність Україні її Президенти.
Історико — етнографічний заповідник «Переяслав» -пропонує такі музеї :
- Музей «Заповіту» Т.Г.Шевченка;
- Меморіальний музей Г.С. Сковороди;
- Музей кобзарства, Музей козацької слави,
- Музей трипільської культури;
- Музей діарама «битва за Київ»;
- Музей народного одягу Середнього Придніпров”я;
- Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини.
Душею Національного історико- етнографічного заповідника «Переяслав» є Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, перший в Україні музей просто неба. На території музею, на степовому плато, оточеному з трьох боків долинами річок, розташовано 13 музеїв, що містять найдивовижніші й надзвичайно цінні експонати української культурної спадщини.
Кожен відвідувач, малий чи великий знайде тут щось, що захопить його у свій магічний історичний полон, і він захоче ще бодай раз сюди повернутися, адже тут є музеї, що втамовують будь які інтереси:
- Музей українського рушника;
- Музей історії Української Православної церкви;
- Музей декоративно ужиткового мистецтва;
- Музей українських обрядів і звичаїв;
- Музей історії народного сухопутного транспорту;
- Музей «Почтова станція»;
- Музей космосу;
- Музей хліба;
- Музей історії лісового господарства Наддніпрянщини;
- Музей історії бджільництва;
- Музей пам’яті Поліськог р-ну;
- Музей Шолом-Алейхема;
- Музей Миколи Бенардоса
Можна відвідати автентичну хату заможного селянина-землевласника, хату знахарки, пасічника, гончара , школу. На центральному майдані музею граємо в народні ігри, влаштовуємо перекус.
Вартість екскурсії: при групі 48 дітец+3 супроводжуючих 155 грн.
при групі 28 дітец+2 супроводжуючих 165 грн.
при групі 17 дітец+1 супроводжуючий 195 грн.
У вартість входять: вхідні квитки до музеїв ( на вибір 3 музеї), послуги екскурсовода, транспортне обслуговування (комфортні нові автобуси з караоке та DVD) страхування життя від нещасного випадку, дозвіл ДАІ, супроводження ДАІ.